O nás

Dynamická umelecká agentúra.

Divadelný Svet v roku 2017 založili traja slovenskí umelci Peter OlejárPeter Čižmár a Pavol Sedlačko.

Prvé oficiálne predstavenie Divadelného Sveta sa odohralo v Kine Madaras v Spišskej Novej Vsi, 6. Marca 2018, predstavením Fotrovci a teenageri z pera slovenského herca, režiséra, autora detských projektov Jaroslava Mottla.

Tím Divadelného Sveta

Naši ľudia

Sme dynamické zoskupenie profesionálnych umelcov, pôsobiacich po celom Slovensku.

Mgr. art Peter Olejár

V roku 2017 založil Divadelný Svet, po návrate z festivalu Pohoda, kde pôsobil ako manažér. Je autorom a režisérom väčšiny umeleckých produkcií v našej ponuke. Ako jeden z najskúsenejších hercov, zúčastňuje sa aj veľkej časti odohraných predstavení.

Zistiť viac

Bc. Erik Pankuch

V Divadelnom Svete pôsobí od leta 2018 a hneď sa stal jeho dôležitým kolieskom. Medzi jeho najznámejšie postavy patrí Edo Drewo a môžeme ho vidieť aj v predstaveniach Oteckovia a teenageri, Naša Triedna či v sprievodných vystúpeniach ako choduliara, klauna či animátora.

Zistiť viac

Juraj Viktoríni

V Divadelnom Svete od Marca 2019 - dvorný hudobník Divadelného Sveta, medzi jeho najznámejšie pesničky patria hity Eda Drewa, ako Najlepší kamarát, Čarovný Les, Lesa Kráľ, Som sám či najnovšia pesnička Nadávať sa nepatrí.

Zistiť viac

Rok 2022

Rok 2022 odštartoval tichúčko, ani by nikto z nás nepovedal, že to bude najúspešnejší rok od zrodu Divadelného Sveta.

 

Na svetlo sveta vyšla naša práca ešte z konca roka 2022. Rozhovory do médií skrz dlhotrvajúcemu zatvoreniu kultúry a promo k pesničke Svet divadelný.

 

Vydali sme audiorozprávku Ľubka a Kovovlad.

Rok 2021

Rok 2021 vstupujeme do akejsi hibernácie keďže verejné vystúpenia sú zakázané opäť do prelomu Mája/ Júna 2021. Do toho času sme podpísali exkluzivitu na púšťanie našich klipov Eda Drewa s detskými televíziami LALA TV a Riik TV. Priamoúmerne k tomu nám stúpajú aj pozretia na našich YouTube kanáloch. Náš zakladateľ Peter Olejár je pozvaný do relácie TV Reduta o zaujímavých ľuďoch v spišskom regióne a porozpráva tam aj o úplných začiatkoch Divadelného Sveta.

Rok 2020

Po turbulentnom roku 2019, začíname rok 2020 predstaveniami Oteckovia a teenageri pre stredné školy v novej formácii, kedy sa Peter Olejár presúva z postavy teenagera do postavy otca.

 

Takisto sa hrá aj druhý titul pre násťročných Naša Triedna.

 

Absolvujeme stáž v Poľskom Zakopanom v miestnom divadle.

 

Premiéru má Edo Drewo, s novým programom obohateným o Lesné Víly. Premiéra sa koná v nákupnom centre Fórum v Poprade.

Rok 2019

Rok 2019 sme odštartovali vo veľkom štýle, výborným rozhovorom pre populárny portál novejša.sk, a benefičnou akciou pre spišskonovoveskú nemocnicu Svet Zdravia. Zorganizovali sme rozprávkový pochod, ktorý mal spopularizovať darcovstvo krvi v spišskonovoveskej nemocnici. Benefícia niesla názov Valentínska kvapka krvi, a bol o ňu záujem zo všetkých slovenských najznámejších médií. A reportáž z tejto benefície sa mihla vo večerných správach každej TV. Super video máme aj na našom YouTube kanáli, z tejto jedinečnej udalosti.

Rok 2018

LETO


Na MDD 2018 mala premiéru naša aj v súčasnosti najpopulárnejšia produkcia „živý strom“ Edo Drewo, v rozprávkovej dedinke na Donovaloch – Habakuky. Edo Drewo si hneď od prvého momentu začal získavať srdcia malých i veľkých divákov a odvtedy sa stal pre Divadelný Svet akousi vlajkovou loďou.

 

V Lete 2018 sme odohrali desiatky predstavení či už s Edom Drewom , alebo s taktiež úspešnou produkciou Klaunsko-žonglérskej show, choduliarmi, či už spomínaným kultovým predstavení pre násťorčných – Fotrovci a teenageri, po celom východnom Slovensku.

Ako postupovať?

1.

Kontaktujte nás

Napíšte nám o akú produkciu alebo službu máte záujem

2.

Pripravíme program plný zábavy

Nachystáme všetko potrebné a zabavíme návštevníkov na vašom podujati

3.

Užívajte si radosť návštevníkov

Vaše podujatie je úspechom, všetci sa zabávajú, smejú sa a nikto sa nenudí!

Naše referencie

Partneri a spokojní klienti Divadelného Sveta

 • Kultúra v Levoči

 • Kultúra v Kežmarku

 • Mestské kultúrne stredisko Spišská Nová Ves

 • Carrafova galéria v Prešove

 • Kultúra v Košiciach

 • Kulturpark Košice

 • Nestville park

 • Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín

 • Kultúra v Púchove

 • Kultúra v Starej Ľubovni

 • Slovenská škola v Mníchove - Zvonček

 • Kultúra mesta Lipany

"určite odporúčam predstavenia Eda drewa 🙌🌳 Veselé chytľavé pesničky, ktoré deti určite zaujmú a odvážne deti pozve Edo drewoo aj do rozprávky 🦊💚. spievame si doma dookola 🎶🌳"

Zuzana R. Recenzia na Eda Drewa

  "Mala som možnosť spolupracovať s Divadelným svetom. Zo svojej pozície “herečky” môžem povedať, že som veľmi rada za túto spoluprácu. Príjemný, ochotný a priateľský kolektív, ale získala som aj mnoho skúseností. Vrelo odporúčam, či už v rámci spolupráce alebo podporiť rozvoj Divadelného sveta a práve vaša škola môže prísť a mať nezabudnuteľné zážitky. Tak neváhajte- neoľutujete!"

  Diana H. Recenzia na Divadelný Svet

   "Majú skvelé divadelné predstavenia a veľký výber umelcov na každú príležitosť na špičkovej úrovni 🙂 Určite odporúčam spoluprácu s nimi 🙂"

   Eva C. Recenzia na Divadelný Svet

    "Edo Drewo je super! Videli sme ho včera v počasí na markíze 🙂"

    Vierka O. Recenzia na Eda Drewa

     "Kostýmy zaujali, tanec bol dobrý, trošku by bolo potrebné popracovať na synchrónnosti. p. Olejár aj dievčatá boli milí, ústretoví...výborne sa hodili k téme DISCO...ideálne na párty v kombinácii s Mirror Family...veľmi dobrý synergický efekt!"

     Adriána F. Recenzia na Heads Ball Ladies

      "Super nápad na zvýšenie Eko povedomia u detí 💯 💚 konečne druh umenia pre detí a ich rodičov, ktorý k niečomu prispieva a vychováva deti budúcnosti ❤️"

      Lucia O. Recenzia na Divadelný Svet

       Postaráme sa o zábavu na vašom podujatí