Rok 2021

Ďalší umelecký návrat sme odštartovali hrou Howie a Rookie v divadle Kontra koncom Mája a potom nás čakala ďalšia benefícia v pomocnej škole v Rudňanoch kde vystúpil Edo Drewo. V ten deň dorovnal svoj rekord v počte účinkovaní za deň, keďže ešte trikrát vystúpil v Prešove, v rámci udalosti Dňa detí.

 

Na ulici sa stretol a zapózoval spolu s populárnou skupinou Akustika z Prešova.

Rok 2021 vstupujeme do akejsi hibernácie keďže verejné vystúpenia sú zakázané opäť do prelomu Mája/ Júna 2021. Do toho času sme podpísali exkluzivitu na púšťanie našich klipov Eda Drewa s detskými televíziami LALA TV a Riik TV. Priamoúmerne k tomu nám stúpajú aj pozretia na našich YouTube kanáloch. Náš zakladateľ Peter Olejár je pozvaný do relácie TV Reduta o zaujímavých ľuďoch v spišskom regióne a porozpráva tam aj o úplných začiatkoch Divadelného Sveta.

Do Prešova sa vraciame aj o týždeň, kde zorganizujeme výborné popoludnie s našimi pouličnými umelcami. Podujatie, na ktorom vystupujeme, sa volá prešovský Mont marte.

Edo Drewo svojou show na námestí v Kežmarku odštartuje našu ďalekú cestu na západ, konkrétne do Veľkých Chlievan pri Bánovciach nad Bebravou. Kde si urobíme zázemie a v blízkom Uhrovci, v lesnej časti Striebornica, natočíme úžasný videoklip na pesničku Čarovný Les.

 

Klip patrí k našim najdrahším, a v prvýkrát sa v našom videu objavujú aj špeciálne efekty.

Premiéra videoklipu prebieha na detských televíziách TV Riik a LALA Tv, náš počin si všimli aj na populárnom web portáli Dobré Noviny.

 

divadlom Kontra absolvujeme vystúpenia v Nových Zámkoch, v rámci projektu Vzdušné Zámky 2021.

Otvárame po ročnej stopke akúsi menšiu verziu tradičných Spišských Trhov s našou produkciou Šaško Krak a Lesné Víly.

Vodník Emil takisto účinkuje v Spišskej Novej Vsi na rozprávkových nedeliach.


S nami je aj tohtoročná udalosť v Levoči Tajomný Les, kde premiérujeme produkciu Lesní škriatkovia a takisto sú tam naše tradičné Lesné Víly.

Celý jeden deň je náš aj v Košickom Kultúrparku, kde ráno hráme pre najmenších Ďura – Truľa a popoludní pre násťročných Našu Triednu.

 

Koncom Júla sme pozvaní samotným županom Trnkom na otvorenie zrekonštruovaných kúpeľov Thurzov v Gelnici. Slávnostný kľúč od kúpeľov županovi predá samotný Edo Drewo a Lesné Víly, spolu s lesnými škriatkami.

Veľkú premiéru má náš nový maskot, ktorý dostane meno Železiar a stáva sa maskotom druholigového futbalového celku z Podbrezovej. Divadelný Svet ho tam posiela na každý domáci zápas.

Ani tohto roku nevynechávame Upírsku noc v Hornej Lehote, je to už naša tretia účasť za sebou. Prichádzame tam s produkciou choduliara Albína, žongléra Stana a dorábame ešte produkciou upíra Sajkrva jeho ženy Fonfy.

Celé letom nás bookingom veľmi potešilo, predstavenia v Rožňave, Hronci, Smižanoch, Kežmarku, firemka v Lopušnej doline…

 

Výborným vystúpením v Dolnom Kubíne sa predstavili Edo Drewo, Víla Ivka a maskoti Vlk a Zajac.

 

Vyvrcholenie leta 2021 na nás čakalo v podobe veľkej premiéry Dobšinského rozprávky Ľubka a Kovovlad, z pera nami objaveného divadelného autora, Miroslavy K. Valovej. O jej realizáciu sa podieľali herci Spišského divadla Petra Dzuriková a Dávid Szóke, spolu s hudobníkom Patrikom Petruškom, v réžií Petra Olejára.

 

 

Premiéra úspešne dopadla 29.8.2021 o 16:00 v Spišskej Novej vsi na námestí pred Redutou. 1. repríza vo Ferčekovciach.

 

Prijali sme pozvanie s touto krásnou činohernou rozprávkou, „Dobšinský v modernom šate“, na udalosť Gavlovičovo-Pruské, kde zavítala aj autorka hry Miroslava K. Valová.

Z nášho pohľadu veľmi úspešnú letnú sezónu sme zakončili na dvoch veľkých udalostiach. Vitaj škola v Kežmarku, kde sme produkovali celý umelecký program, ktorý trval 5 a pol hodiny. Predstavili sa v ňom naši maskoti, tanečníčky z Denzz Industry, žonglér Stano, Víla Vika, maľovanie na tvár a celú akciu moderoval Peter Olejár. Druhou akciou bol Púchovský Jarmok, 2021, kde sme prišli na pozvanie
nášho bývalého kolegu zo Spišského divadla, aktuálne riaditeľa púchovskej kultúry, Pavla Pivka. Jarmok otvoril Edo Drewo so svojimi kamarátmi Vlkom a zajacom.

 

 

V jeseni 2021 nás už po tretíkrát zastihol umelecký lockdown. Krátko pred jeho zavedením, sme ešte stihli s Edom Drewom vystúpiť na EKO festivale v divadle Kontra a ako hosť na výtvarníckej súťaži Čo do Lesa nepatrí, v Kežmarku.

Lockdown neplatil chvalabohu pre maskota Železiara, ktorý účinkoval na domácich zápasoch v rámci obmedzení až do konca jesennej časti.

 

Z nášho vystúpenia z EKO Festivalu vznikol aj tento videoklip:

Lockdownový čas si krátime natáčaním audiorozprávky Ľubka a Kovovlad, kt. sme premiérovali koncom Augusta s cieľom dostať ju k čo najväčšiemu počtu divákov, aj v čase lockdownu.

Náš čas prichádza na prelome Novembra/ Decembra, kedy natáčame videoklip Svet divadelný, ktorý slúži ako prezentácia našej agentúry, ale média tento klip prezentujú aj ako alarm umelcov na opätovne zatvorenie kultúrnych stánkov.

 

 

Mediálnej podpore sa tešíme, poskytujeme niekoľko rozhovorov pre veľké portály (odkaz na jeden rozhovor, odkaz na druhý), a aj videoklip sa teší peknému číslu vzhliadnutí na YouTube.

Rok sme zakončili mikulášskym sprievodom po meste Levoča, kde sme v rámci platných opatrení potešili deti aj našou ohňovou show v podaní čerta Eliáša.