Rok 2018

LETO

Na MDD 2018 mala premiéru naša aj v súčasnosti najpopulárnejšia produkcia „živý strom“ Edo Drewo, v rozprávkovej dedinke na Donovaloch – Habakuky. Edo Drewo si hneď od prvého momentu začal získavať srdcia malých i veľkých divákov a odvtedy sa stal pre Divadelný Svet akousi vlajkovou loďou.

V Lete 2018 sme odohrali desiatky predstavení či už s Edom Drewom , alebo s taktiež úspešnou produkciou Klaunsko-žonglérskej show, choduliarmi, či už spomínaným kultovým predstavení pre násťorčných – Fotrovci a teenageri, po celom východnom Slovensku. 

Edo Drewo, pod taktovkou hudobníka Františka Balogha sa zavrel na niekoľko dní do hudobného štúdia 1111 v Spišskej Novej Vsi a nahral prvé dve svoje originálne skladby – Prichádzam a Príbeh Vrabčiaka.

 

Na skladbu Prichádzam sme v polovici augusta 2018 natočili aj úspešný videoklip, ktorý po našom vydaní na našom YouTube kanáli zazdieľalo aj populárne rádio Expres.

V lete 2018 sme spolu s Kultúrou v Levoči zorganizovali aj šesť letných kultúrnych piatkov, so širokou škálou našich umeleckých produkcií. A naše herecky si zahrali vo videoklipe Smejka a Tanculienky – Obor Tatroš, ktorá sa teší miliónovým klikom na YouTube.

Za zmienku letnej sezóny 2018 stojí aj naše manažovanie rappera Mec Vrabca, ktorého sme dostali až na Tunning Carat 2018, kde vystúpil v hlavnom prime time čase, po spevákovi Kalim a pred legendami z Kontrafaktu. Po koncerte Kontrafaktu, sme zorganizovali jedinečné stretnutie dvoch oldschool rapperov Rytmusa a Mec Vrabca, ktoré sa už možno nikdy nezopakuje.

 

Veľká škola manažingu pre nás. Po ďalších troch akciách s Mec Vrabcom sme našu spoluprácu férovo ukončili.

Nemôžeme zabudnúť ani na naše moderátorske služby, odmoderovali sme folklórne podujatia, obecné slávnosti, Fitday, či firemnú akciou pre firmu Penta, v priestoroch Bussiness centra Tesla v Košiciach.

 

Naši choduliari mali svoju premiéru na veľkej udalosti Tajomná Levoča 2018 a Edo Drewo prvykrát vystupuje so svojím divadelno-pesničkovým programom na Levočskej Doline v Auguste 2018.

JESEŇ

Jeseň 2018 sa niesla v znamení Eda Drewa, ktorý vystupoval napríklad na jesenných Jarmokoch.

Natočili sme videoklip Príbeh Vrabčiaka, ale aj Vlog s Dorotkou z Fidorkova, ktorý ma doteraz významnú sledovanosť –  dnes je pozretí viac ako 300 tisíc.

 

Rovnako sme boli spolu organizátori Jarmoku v Kurime kde okrem Eda Drewa, vystúpili aj naši choduliari, saxofonista Gapa či Východniarske Šarkanice.

ZIMA

Silná zima 2018, séria mikulášskych predstavení s našou družinou Mikuláš Čert a Anjel, po najväčších mestách v našom okolí. Levoča, Kežmarok, Poprad.

 

Takisto premiéra našej vianočnej produkcie O vianočnom škriatkovi na námestí v Spišskej Novej Vsi. Prvýkrát sa v našom predstavení objavuje ohňová show.

Na firemnej akcii pre T-Systems v Košickom pavilóne, sme odpremiérovali našu produkciu Heads Ball Ladies, tanečné duo, ktoré svojim kostýmom vyrazili dych nejednému návštevníkovi podujatia.

Premiérový a úspešný rok Divadelného Sveta 2018, sme zakončili, premiérou divadelnej hry z nášho pera, a s pomocou našej réžie, Kurimská zábava, aneb ach, tie ženy, pre Ochotnícky divadelný súbor v Kurime.

 

 

veľkým silvestrovským programom pre najmenších v Levoči, kde sa vystriedali všetky naše úspešné produkcie roku 2018: Edo Drewo, vianočný škriatkovia, či tanečníčky zo skupiny Denzz Industry.