Rok 2019

Rok 2019 sme odštartovali vo veľkom štýle, výborným rozhovorom pre populárny portál novejša.sk, a benefičnou akciou pre spišskonovoveskú nemocnicu Svet Zdravia. Zorganizovali sme rozprávkový pochod, ktorý mal spopularizovať darcovstvo krvi v spišskonovoveskej nemocnici. Benefícia niesla názov Valentínska kvapka krvi, a bol o ňu záujem zo všetkých slovenských najznámejších médií. A reportáž z tejto benefície sa mihla vo večerných správach každej TV. Super video máme aj na našom YouTube kanáli, z tejto jedinečnej udalosti. (VIDEO)

Cez fašiangy sme využívali na obecných slávnostiach našich choduliarov. Prvýkrát sme sprostredkovali herecký výkon do reklamy. Na predstavenie Fotrovci a teenageri, sme urobili voľné pokračovanie s názvom Oteckovia a teenageri. Absolvovali sme s ním maturitnú šnúru od Bystrice po Košice.

Zaujímavé je, že sme mali vytvorené dve rovnako kvalitné formácie, ktoré hrali aj v ten istý čas naraz v dvoch mestách.

Začiatkom Apríla sa zatvárame do štúdia a nahrávame ďalšie dve pesničky pre Eda Drewa – Som sám a skladbu Najlepší kamarát. Všetko už pod taktovkou hudobníka Juraja Viktoríniho, ktorý sa stáva dvorným hudobníkom tvorby Eda Drewa.

Začíname spolupracovať aj so speváčkou Luciou Gibarti, s ktorou v spolupráci s DJ Wallkym nahrávame skladbu FUTURE, ktorá by mala byť akousi hymnou pre tanečné duo Heads Ball Ladies.

Následne točíme klip Som Sám, kde sa objaví viac ako 50 účinkujúcich, je z pece Robina Poláka a okamžite sa zaradí medzi naše najpozeranejšie videá.

Koncom Apríla robíme charitatívnu akciu pre DSS v Giraltovciach, ktorá nás nakopne motiváciou a pozitívnou energiou. Sme privítaní od divákov a odozva na nové pesničky je úžasná.

Po tejto silnej udalosti, Edo Drewo štartuje šnúru koncertov v rámci Jarmokov, či MDD udalostiach v mestách. Naďalej hráme pre školy Oteckov a teenagerov, náš herecký tím doplňuje aj speváčka Lucia Gibarti.

Premiéru majú aj ďalšie naše nové produkcie. Lesné Víly na choduliach a takisto Klaunsko-žonglérska show. V hereckom tandeme účastník štvrťfinále Česko- Slovensko má talent, Stano Mečiar a náš interný herec Erik Pankuch.

S Luciou Gibarti and Band, absolvujeme promo fotenie plus krásny dvojkoncert v rámci festivalu Ľudového Remesla v Kežmarku.

Premiérujeme ďalšiu divadelnú hru pre násťročných Naša Triedna, zatiaľ čo choduliari zabávajú návštevníkov na rôznych folklórnych či obecných letných udalostiach.

 

Castingom herečky Bianys a pomocou pri réžií, pomáhame tvoriť videoklip hitmakera Jozefa „Spoka“ Kramára – Láska2.

 

V Levoči cez letné prázdniny organizujeme a umelecky zastrešujeme 4 väčšie piatkové akcie na pokračovanie: Kids Fest, Folklore Fest, Gospel fest a Vitajškola fest.

 

Tri dni naša široká škála choduliarov účinkuje aj na jednom z najväčších jarmokov na Slovensku Eľro v Kežmarku.

Takisto headliner pre deti, na druhom dni Spišských trhoch sa predstavuje Edo Drewo aj s tanečnou skupinou Denzz Industry a zaznamenáva veľký úspech u malých i veľkých divákov.

 

Edo Drewo, Lesné Víly a naši animátori sa predstavia aj dva dni na festivale Nestville 2019.

 

Edovi vychádza von další videoklip Najlepší kamarát, ktorý sa okamžite zaradzuje medzi najpozeranejšie naše videoklipy. Klip sa priebežne natáčal na sérií vystupení v rámci dňa detí roku 2019.

Pre futbalový klub FK Poprad, hrajúci na horných priečkach druhej ligy, sprostredkujeme maskota, ktorý dostane meno PEPE. Zastrešujeme aj jeho účinkovanie na domácich zápasoch.

Najväčšia udalosť doterajšej existencie Divadelného Sveta, prichádza v polovici Augusta 2019. Dostávame dôveru pri výrobe sprievodných umeleckých produkcií, na udalsoti Tajomná Levoča 2019.

 

Za dva hracie dni sa tam predstavíme s divadelnou hrou na kľúč- Levočský Alchymista, v réžií máme aj projekt Tajomná záhrada, akési oddychové pásmo pre najmenších, kde účinkuje pejáda našich umelcov ako Edo Drewo, Lesné Víly, Vodník Emil, Harfistka a pod.

 

 Takisto vytvoríme zaujímavé hudobné spojenie, ktoré vystúpi na slávnostnom otvorení Tajomnej levoči. Lucia Gibarti spolu s kalvírnym virtuózom Arpádom Farkašom. Na záverečnom koncerte na veľkom staegi DJ Wallkyho, s ním vystúpia aj Heads Ball Ladies a speváčka Lucia Gibarti, ktorá zaspieva novú skladbu na ktorej sme sa tiež produkčne zúčastňovali FUTURE.

Učinkujeme aj na Dňoch mesta Spišská Nová Ves s vynovenou Klaunsko-žonglérskou show, ktorú dávame do historickej podoby.

Pre mesto Poprad odohráme v rámci divadelných štvrtkov predstavenia Oteckovia a teenageri a Naša Triedna.

Tieto produkcie sa predstavia aj na námestí v Levoči.

 

Letnú sezónu, ktorá bola naša najúspešnejšia zakončujeme na udalosti Zbohom Leto 2019 v polke Septembra v Raslaviciach.

 


Nasleduje príprava a realizácia zájazdu za hranice, kde vystúpime v nemeckom Mníchove, kde sme pozvaní od Slovákov žijúcich v tomto meste kde pre nich odohráme rozprávku a pre násťročných Našu Triednu.

Na jeseň pokračuje šnúra predstavení Eda Drewa a Kalunsko-žonglérskej show, takisto sa pridáva šnúra predstavení pre základné a stredné školy: Oteckovia a teenageri a Naša Triedna. Zima 2019 sa nesie v znamení premiér, a to Vianočnej rozprávky Zabudnutý Čert a takisto Magický Mikuláš.

 

Na vystúpeniách nechýba ani Edo Drewo či Klaunsko-žonglérska show vo vianočnom šate.

Koncom Decembra organizujeme firemný večierok pre úspešnú firmu Universal, ktorý sa nesie v duchu karnevalových masiek a tanca.

 

Rovnako na vianočných a silvestrovských podujatiach premiérujeme našu produkciu Circus vs. Disney s viac ako 12 timi účinkujúcimi.

 

Slovo si koncom roka 2019 berú aj Heads Ball Ladies, ktorú účinkujú na plesoch a Silvestrovských akciách.